Kihnu saar

Armsalt kodune ja eksootiline üheskoos, meretaguses eraldatuses elav ning ometi külalislahke - selline on saar, kus rahvariided ja vanaemade unikaalne käsitöökunst on au sees. Just seetõttu, et vanad tavad ja kombed on säilinud suuremate muutusteta tänaseni, on Kihnu kultuuriruum kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja.

Kihnu on Liivi lahe suurim saar (suuruselt seitsmes Eesti saar), mille pindala on 16,4 ruutkilomeetrit. Saar on 7 kilomeetrit pikk ja kuni 3,3 kilomeetrit lai, kõrgeim punkt on 8,5 meetrit üle merepinna. Suurimaks vaatamisväärsuseks on saar ise - selle loodus, inimesed, õhkkond.

Praam Kihnu Virve sõidab liinil Munalaid Kihnu, mille pileteid saab osta AS Kihnu Veeteed kodulehel. Munalaiu sadam asub Tõstamaa vallas, Pärnu linnast 40km kaugusel, kuhu saab ka liinibussiga sisestades Tpilet lehele Pärnu bussijaam ja sihtkohaks Munalaiu. Saare külalisena on alati mõistlik pilet ette osta.

Saarele tulles tasuks kindlasti külastada Kihnu muuseumi, kus leidub huvitavat Kihnu ajaloost, kuulsa kihnlase Jaan Oadi maalikogu ning väljapanek kapten Kihnu Jõnnu kohta.

Muuseumi kõrval asuvad Kihnu kool, uus rahvamaja ja Kihnu vallavalitsus. Läheduses on apostliku õigeusu kirik ning surnuaed.

Tähelepanu väärivad käänuline rannajoon ning majakas saare lõunatipus, linduderohked laiud ja rändrahnud.

Kihnu kohta loe täpsemalt: www.kihnu.ee

Lisaks pakume palju põnevat tegemist Kihnus!

Erinevad ekskursioonid

Jalgrattalaenutus

Sauna- kaminasaali rent

Toitlustus